Висновок Служби Безпеки України

Безліч виробів, що класифікуються за своїми властивостями і характеристиками як спеціальні засоби захисту інформації або технічні засоби, при потраплянні через кордон нашої Держави на його територію, повинні пройти перевірку, в разі успішного проходження видається висновок СБУ.

До засобів захисту інформації відносяться: криптографічні системи; кошти, що забезпечують технічний захист інформації; засоби криптографічного захисту інформації.

До спеціальних технічних засобів відносять: обладнання; технічні засоби; прилади; апаратуру; препарати; пристрої, інші вироби, які були спеціально розроблені, пристосовані, виготовлені для негласного отримання різного роду інформаційних даних; технічні засоби, запрограмовані для цієї мети за допомогою спеціального програмного забезпечення.

Щоб отримати висновок СБУ для законного митного оформлення і митного контролю виробів, які перетинають кордон України, потрібно в обов’язковому порядку надати такий перелік документації:

– Копію зовнішньоекономічного контракту (оригіналу), для юридичної особи ще потрібно офіційний переклад.

– Заява від юридичної або фізичної особи із зазначенням режиму міжнародної передачі виробу, дат, номерів супровідної документації, договору (для юридичноїособи), найменування органу митниці, де буде оформлятись товар.

– Копію товаросупровідного документа, його переклад (при необхідності).

– Копію паспорта (11, 3, 2 сторінки) для фіз. особи.

– Технічний опис устаткування.

Вся документація, надається державною мовою і завіряється підписом (для фізичної особи), печаткою для юридичних осіб заявників.

У листі Державної Митної Служби України (ДМСУ) від 2 листопада 2014 року № 25 / 7-09-18 / 13158 наведено перелік виробів, якіза своїми характеристиками, відносяться до товарів з ознаками спеціальних технічних засобів для зняття з каналів зв’язку різної інформації, інших засобів для негласного отримання даних (СТЗ).

Наші висококваліфіковані співробітники проконсультують кожного з приводу збору потрібного пакету документації для отримання висновку Служби Безпеки України. Таким чином, Ви зможете заощадити свої нерви і час. Термін отримання- від трьох до п’яти робочих днів.