Відмовний лист, рішення про несертифікацію

stratcons

Відмовний лист

Ні для кого не секрет, що будь-яка продукція підлягає ряду обов’язкових експертиз, щоб підтвердити високу якість і безпеку такого товару для споживачів. Найчастіше ця процедура займає досить тривалий період часу і забирає багато сил, тому виробники намагаються обійти цей етап. На щастя, не всі товари повинні проходити обов’язкову сертифікацію.

Але в будь-якому випадку компанія, яка виготовляє той чи інший продукт, повинна надати документ, що вказує на всі його основні характеристики. Це не тільки дає можливість виробникові конкурувати на ринку, але і підтримує імідж фірми в цілому. Таким документом і є відмовний лист. Це свідчить про те, що продукт відповідає всім нормам і стандартам, навіть без проходження всіх обов’язкових експертиз. Такий лист оформляє спеціально уповноважений орган на звичайному аркуші А4, обов’язково скріплений печаткою фірми, яка займається виробництвом цього товару.

Самі по собі відмовні листи діляться на кілька видів, залежно від мети їх складання: відмовний лист для торгівлі, для вантажних поставок і для митних перевірок. Різниця між цими трьома видами документів не суттєва, в багатьох випадках текст і оформлення можуть бути абсолютно ідентичними. Але все частіше зустрічається така практика, коли прикордонні органи запитують відмовний лист для митниці, виданий тільки спеціальним органом, який має безпосередній стосунок до митного права.

Існує ще одна цікава з правової точки зору тенденція, коли замість оформлення цілої купи документів, достатньо всього лише одного відмовного листа. Це стосується ситуації, коли з-за кордону ввозяться предмети, що знаходяться в одному екземплярі і призначені для сфери дії реклами. Така невелика хитрість пов’язана з тим, що вартість даних товарів набагато нижче, ніж та сума, яка необхідна для отримання всіх дозволів і довідок. Саме тому доцільніше оформити відмовні листи, які будуть мати ту ж юридичну силу, що і всі інші сертифікати якості.

Щоб скласти відмовний лист сертифікації потрібно бути максимально уважним, адже хоча б одне неправильно заповненеполе, може в корені змінити всю ситуацію, і Вам буде потрібно багато часу, щоб виправити всі помилки.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *