Укрчастотнагляд

Незалежно від того, фізичні особи підприємці або юридичні, при ввезенні на територію України випромінювальних пристроїв і радіоелектронних засобів, вони зобов’язані отримати дозвіл від спеціального органу-Укрчастотнагляду.

Щоб отримати дозвіл, заявник зобов’язаний надати такий набір документів:

  1. Копію виписки про державну реєстрацію.
  2. Заяву.
  3. Копію сертифікатів відповідності на кожен заявлений тип РЕЗ / ІУ.
  4. Копію свідоцтва платника податків.

Законне застосування тех. засобів телекомунікацій на території України, можливе лише тоді, коли є сертифікат відповідності Укрчастотнагляду, він підтверджує відповідність даних засобів встановленим вимогам різного роду нормативної документації, які визначаються законодавством нашої країни.

Сама процедура, здійснюється уповноваженим органом сертифікації під верховенством Українського Державного Центру радіочастот. Для того щоб запустити процес і отримати в результаті сертифікат відповідності Укрчастотнагляду, необхідно подати даний перелік документації:

– Список обладнання, яке входить до складу виробу (модель, тип, найменування, виробник, дата виробництва, версія ПО).

– Заявка на проведення перевірки відповідності (при необхідності додається додаток).

– ТУ У (Технічні Умови України) на складові і сам виріб, для українського виробника.

– ТС (Технічна специфікація) для зарубіжних виробників.

– Документи, які підтверджують зв’язок виробника та заявника (копії інвойсу, контракту, довіреності, дилерської угоди, і т.д.).

– Довіреність від заявника на проведення сертифікаційних робіт в Україні (в тому випадку, якщо не заявник подає документи на сертифікацію).

– провізна документація-для партії продукції і одиничного зразка.

– Гарантійний лист (копія договору про гарантійне обслуговування).

– Можуть знадобитися експлуатаційні документи (керівництво по експлуатації, технічний опис. TechnicalDescription, ServiceManual для зарубіжних виробників, керівництво користувача для вітчизняних).

Через п’ять робочих днів (максимум) після подачі відповідної заяви виноситься рішення про видачу або відмову у видачі дозвільних паперів для законного ввезення тієї чи іншої апаратури на територію України.