Технічі умови

Технічні умови (ТУ)

Технічні умови - внутрішній нормативний документ підприємства, що регламентує вимоги, яким повинна відповідати продукція, що випускається.

Де б не знаходилося ваше виробництво і яким би сучасним, модернізованим не було ваше обладнання, кожне підприємство зобов’язане дотримуватися встановлених законами ГОСТів, ДСТУ та технічних умов, розроблених безпосередньо всередині фірми. У разі їх відсутності жодна фірма не візьметься реалізовувати ваш товар.

Тепер потрібно розглянути, що з себе представляють тех умови? Це офіційний, нормативний документ, який регулює питання відповідності даної продукції всім нормам, і закріплює процес перевірки вимог. Найчастіше складання таких паперів є добровільним рішенням господаря або власника компанії. Але деякі нормативно-правові акти вказують на обов’язкове приймання такого роду стандартів. Так, наприклад, в Господарському кодексі України можна знайти статтю, яка говорить нам про те, що при складанні договору між юридичними особами обов’язковим елементом є наявність техумови. Таким чином, можна зробити висновок про те, що хоч і законодавчим правом не передбачено обов’язку складання даного документа, але по факту без цього документа буде неможливо виконувати багато інших юридично значимих дій.

Розробка технічних умов на продукцію спрямована переважно на одну одиницю і повинна відповідати не тільки галузевим стандартам, а й перш за все, державним. Весь процес вміщує в себе кілька стадій, які вимагають схвалення в різних органах державної влади. На початку необхідно скласти сам проект тих умов, потім йде етап узгодження і фінальний штрих – реєстрація документа. Все це в середньому може відняти у Вас 2-3 тижні.

Технічні умови можуть бути прийняті не тільки за рішенням виробника, але і на вимогу замовника.

Закон України «Про стандартизацію» розкриває особливості даної проблеми, розглядає всі нюанси і тонкощі цієї справи. Тут же Ви зможете знайти відповіді на багато питань, що Вас хвилюють.

В теорії отримання технічних умов виглядає вельми легко і спочатку може здатися, що не являє собою нічого проблематичного. Але на практиці Вам доведеться зіткнутися з різноманітними проблемами і дрібними невідповідностями. Саме з цієї причини кращий вихід – це вдатися до допомоги професійних юрисконсультів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *