Санітарно-епідеміологічний висновок

00003 (1)

Санітарно-епідеміологічний висновок

Цей вид укладання, можна назвати найбільш важливим документом, який дає дозвіл на використання або виробництво як готової продукції, так і необробленої сировини. Санітарно-епідеміологічний висновок має різні назви, наприклад, гігієнічний висновок або гігієнічний сертифікат, але незалежно від найменування, воно встановлює відповідність продукту Держстандартам та інших спеціальних стандартів. Отримати цей висновок можна тільки за результатами протоколу випробувань, який видається в ході проведення експертиз в лабораторіях санепіднагляду.

Яка ж продукція підлягає обов’язковому санітарному дослідженню? Багато хто помилково вважає, що практично вся продукція підлягає дослідженню, але на ділі це потрібно тільки для тих, товарів, які безпосередньо пов’язані з людиною (предмети особистої гігієни, одяг, посуд і т.д.), торгівлею, виробництвом продуктів харчування або ж предметами, які були імпортовані. Дана процедура допомагає убезпечити споживачів від всіляких захворювань, інфекцій або інших збудників хвороб, які можуть завдати шкоди здоров’ю людини.

Якщо виявиться відсутність СЕЗ, в кращому випадку Вас можуть оштрафувати, а в гіршому – призупинити діяльність до тих пір, поки не будуть отримані всі необхідні документи.

Що ж стосується розміру вартості санітарно гігієнічного висновку, то він безпосередньо залежить від продукції і від терміну дії такого сертифіката. Так, наприклад, дозвіл для продукції, призначеної дітям, буде дорожчим, оскільки необхідний ряд додаткових експертиз, встановлених законодавством. СЕЗ може бути дійсний протягом 1 року, трьох або 5-ти років, це залежить від особливостей досліджуваного продукту і від ваших особистих побажань.

Отримати гігієнічні висновки в Україні буде не так вже й просто, але в той же час це є обов’язковим елементом для заняття законними видами господарської діяльності. В середньому, це може тривати від  декількох тижнів до 2-3 місяців. Тому, для того щоб полегшити всю цю процедуру, доцільно буде використовувати послуги юридичної фірми, яка в найкоротші терміни зможе допомогти Вам залагодити всі виниклі проблеми. Це забезпечить мінімальні втрати часу і грошей, а також гарантує повну конфіденційність.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *