Санітарно епідеміологічний висновок на продукцію

СЕЗ– один з найбільш важливих дозвільних документів на продукцію, він видається не тільки на вироби, які готові, але і на сировину, що використовується при виготовленні.

Висновок СЕС підтверджує відповідність нормам, встановленим державними органами та санітарно-гігієнічними вимогами безпеки продукції. Підстава для оформлення даного документа-протокол випробувань, який виходить після спеціальних досліджень, що проводяться в лабораторних умовах, займаються ними фахівці санепіднагляду.

Отримання СЕЗ, для якої продукції необхідні гігієнічні висновки, Україна

Через регулярні  коригування і доповнення, перелік товарів і сировини, що підлягає оформленню СЕЗ на обов’язковій основі, досить об’ємний. Але слід пам’ятати, що будь-яка продукція, що ввозиться на територію нашої країни, обов’язково підлягає санітарно-епідеміологічному нагляду. Для оформлення висновку потрібно мати норматив на виготовлення продукту (документ отримується протягом декількох діб). Висновок СЕС також необхідний і на види діяльності, пов’язані з різного роду виробництвом, громадським харчуванням.

Терміни дії і вартість, процедура отримання

Залежно від об’єкта, термін дії висновку може бути різним:

  1. На дослідну партію товару-від одного року.
  2. Види діяльності та проектно-технічну документацію, якщо вони не пов’язані з посезонною діяльністю – від 3, 5 років і до безкінечності.

Висновок державної санітарно-епідеміологічної експертизи буде коштувати по різному, все залежить від типу продукції та сфери застосування, наприклад, щоб сертифікувати воду і дитяче харчування, доведеться заплатити суму, яка буде вище, в порівнянні з іншими видами товарів. Ще, ціна залежить від терміну, на який необхідно отримати дозвільні документи.

Що стосується процедури отримання СЕЗ, то і тут все залежить від терміну дії підтверджуючої документації та типу продукції. Весь процес перевірки може зайняти від п’яти до шістдесяти робочих днів.

Пам’ятайте, якщо Ви хочете вести легальну діяльність різного характеру на території України, то Вам не уникнути проходження непростої Санітарно-епідеміологічної процедури. Якщо раптом наглядовий орган перевірятиме виробництво, відсутність дозволу спричинить за собою серйозні штрафні санкції.