Рішення про несертифікацію

Якщо говорити про сертифікацію в нашій країні, то вона передбачає спеціальну процедуру, яка виконується уповноваженим органом, після чого підтверджується відповідність різного роду продукції в документальному порядку.

В Україні є система сертифікації товарів і виробів на державному рівні-УкрСЕПРО. Ця система передбачає добровільну або обов’язкову сертифікацію. Дії в УкрСЕПРО організовуються Держспоживстандартом України (спеціальним Державним комітетом з питань споживчої політики та тех. врегулюванням), він виступає в ролі Національного органу з сертифікації.

Процес обов’язкової сертифікації передбачає визначення відповідності параметрів продукції, вимогам документації нормативного характеру, що відповідає законодавчими актами України, документів, які є в списку товарів, що підлягають обов’язковій сертифікації. Найчастіше, це вимоги по безпеці. Для великої кількість товарів, необхідно отримати ще й санітарно-епідеміологічний висновок Міністерства Охорони Праці.

В системі УкрСЕПРО копії та оригінали сертифікатів видаються на бланках, які мають різного ступеня захист, в тому числі і голограму. На таких бланках видаються і ті сертифікати на всіляку продукцію, яка не підлягає сертифікації в обов’язковому порядку.

Рішення про не сертифікацію продукції

Дане рішення видається на групу товарів, які не потрапляють під беззаперечну сертифікацію, тому, для підтвердження потрібно відповідне повідомлення.

Відмовні листи важливі при митному оформленні імпортованої продукції різного призначення, або ж для надання замовнику (покупцю), в тому випадку, якщо умови договору між сторонами на поставку, передбачають наявність сертифіката на товар, який не обов’язково перевіряти на відповідність в Україні.

Для оформлення підтверджуючих документів потрібно:

  1. Досконалий опис товарів.
  2. Інвойс. Даний комерційний акт повинен бути грамотно складений, незалежно від групи товарів
  3. Код УКТЗЕД (Українська Класифікація Товарів Зовнішньоекономічної Діяльності).
  4. Товаротранспортна накладна, оформлена відповідно до законодавства.
  5. Контракт, підписаний усіма сторонами.

Термін отримання документа-від одної до 3-х годин.