Протокол дослідження ГМО

Згідно з пунктом 10 статті 15 Закону України про захист прав споживача, забороняється обіг продуктів, етикетування яких не відповідає визначеним технічним регламентам. Всі продукти харчування, що знаходяться в обороті на території України, повинні бути з етикеткою, що містить доступну інформацію для споживача державною мовою, де буде вказано, чи є в складі різного роду продукту ГМО (генетично модифіковані організми). На етикетці це відображається так: «без вмісту ГМО »або «містить ГМО».

Згідно з Наказом МОЗ України № 971 від 09.11.2010 року, ряд продукції, необхідно обов’язково перевіряти на вміст ГМО. Це відноситься до: кукурудзі, сої, томатів, картоплі, дині, кабачків, цикорію, папайї, ріпаку, цукрових буряків, льону, зерна, пшениці, рису, продуктів дитячого харчування і сировини для їх виготовлення, певних харчових добавок, харчових продуктів для спеціального дієтичного харчування, дріжджових продуктів, культур, і т.п.
Для проведення належного аналізу, який визначає в складі продуктів ГМО, потрібно:

  1. Підписати пакет документацій на проведення випробувань.

– скласти заявку на проведення випробувань (1 екземпляр);
– два примірника акта виконаних робіт;
– копії статутної документації підприємства-замовника;
– договір на виконання випробувальних робіт (2 екземпляри).

  1. Сплатити рахунок.
  2. Надати зразок з актом відбору. Замовникомвідбираються зразки сировини і продукції, цей процес відбувається у найсуворішому збігу з нормами і вимогами документації. Упаковуються в тару і пломбуються, після чого доставляються в спеціальну лабораторію. На тарі обов’язково повинна бути етикетка, на ній відображається інформація такого роду: сорт, назва, рік врожаю, номер партії, кількість, час і дата відбору зразка. Ще потрібно буде вказати: прізвище, ініціали та посаду того фахівця, що відібрав зразок, підприємство.
  3. Результати проведених досліджень якнайшвидше передаються виробнику-замовнику в електронному вигляді, а ось оригінали протоколу досліджень ГМО висилаються за вказаною фізичною адресою.
    Якісний аналіз на наявність генно-модифікованих організмів проводиться за добу з моменту отримання зразка.
    Також, двадцять чотири години після проведення якісного аналізу проходить кількісний аналіз вмісту ГМО.