Повне скасування санітарно-епідеміологічного висновку на харчову продукцію. А що натомість?

З вересня 2015 року, на законодавчому рівні, регуляторні заходи у відношенні до харчових продуктів в Україні зазнали серйозних змін. Отримання санітарно-епідеміологічного висновку скасували. До 09.2015 року, СЕЕ була єдиною обов’язковою процедурою, яка регулювала якість продуктів харчування. На сьогоднішній день, навіть при бажанні, організації, що працюють на ринку, не зможуть отримати висновок спеціального органу, адже ця процедура наразі є неможливою.

Гігієнічний висновок на продукцію, що буде замість нього?

Які вимоги обов’язково повинні виконуватися, щоб вивести продукцію на ринок? Кожна таке вимога зазначена в Законі України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів».

Такі два основних принципи вважаються найважливішими:

– сувора відповідність усіх правил і норм гігієнічного характеру на підприємстві;

– беззаперечне застосування НАССР.

Кожну вимогу по харчовій продукції, її якості, відповідно до Закону України, можна підтвердити в формі декларативного характеру, а значить через маркування (маються беззаперечні вимоги для виконання). Що стосується СМК сертифіката по ISO 22000 або інших документів, які носять підтверджуючий характер, вся ця документація може бути отримана на добровільній основі. Але з огляду на той факт, що підтвердження застосування HACCP на обов’язковій основі розтягнуто на тривалий термін (до 2019 року) для різних фірм. В першу чергу принципи НАССР повинні застосовувати фірми, які виготовляють тваринного походження продукти, лише з червня поточного року. А поки, у багатьох представників організацій виникає дуже важливе, а головне актуальне питання: що пропонувати дуже вимогливому сучасному покупцеві, адже зараз кожен хоче отримати підтвердження безпеки споживаної в їжу продукції?

Якісні послуги та сервіс на найвищому рівні

Наші висококваліфіковані фахівці допоможуть розібратися з дуже непростими питаннями, які стосуються харчових продуктів. Завдяки високому рівню професіоналізму нашого персоналу, кожен хто звернеться, отримає грамотну консультацію і можливі варіанти вирішення того чи іншого питання!