Постачання товарів в ЄС

ЄС сертифікат відповідності

CE маркування є результатом оцінки відповідності продукції вимогам директив Європейського Союзу та гармонізованих стандартів Європейського Союзу.

У січні 2016 року, українським компаніям було видано майже 1000 сертифікатів EUR.1. Саме з першого дня цього року, вступив в дію договір України і ЄС про зону вільної торгівлі, застосування на тимчасовій основі угоди про асоціацію між Євросоюзом та Україною, а саме її торговельної частини.
На урядовому порталі зазначено, що найменше сертифікатів було видано у Францію 35 (мед і насіння різних рослин), Іспанію-42 (як правило, мед), Німеччину-57 (мед), Польщу-62 (безбарвне скло), Австрію -280 (в основному поставлявся яблучний концентрат), і найбільша кількість сертифікатів було видано в Великобританію- 451 (переважно концентрат з яблук).
Якщо говорити саме про сертифікаті EUR.1, то він підтверджує статут преференційного походження продукції і використовується для експорту товарів різного роду в країни Європейського Союзу на безмитній основі. Завдяки новим правилам, які обумовлені підписання договору між ЄС і Україною про зону вільної торгівлі, передбачається спрощення видачі дозвільної документації, вона буде видаватися в найкоротший термін і абсолютно безкоштовно.
Наша країна в ЄС експортує 38,5% різного роду продукції, а це практично на шість відсотків більше, якщо порівнювати з 2015 роком. Але обсяги за перший квартал 2016 скоротилися на 2,7%, якщо порівнювати з 2015-м. Ці дані були озвучені Міністерством Економіки.
Експорт товарів з України в країни Євросоюзу з 01.01.2016 по 01.04.2016 року проводився на суму 3,2 мільярда доларів США, якщо вважати і послуги, то 3,7 млрд.
Збільшилися обсяги поставки в ЄС такої продукції: кукурудзи, соняшникової олії, сталевих прутів, меблів, лісоматеріалів, брусків гарячого прокату.
Скоротився експорт концентратів, залізної руди, соків, феросплавів, твердих відходів різного роду, наприклад, макухи.
Крім поставок до Європейського Союзу, Україна експортує товари і в країни, які не перебувають в даному союзі.
Як писалося вище, в ЄС наша держава продає товарів і послуг чимало, а саме-38,5% від загальної кількості.
Торговий партнер номер два -Росія, туди відправляється 14,3% експорту. Третє місце займає КНР (Китайська Народна Республіка) – 6,1%. Четверте місце розділяється між Єгиптом, Туреччиною та Індією (приблизно 4-5%).
Порівнюючи обсяги експорту з України в 2012 році (68,8 млрд. Доларів), в минулому році він склав 38,1 млрд. дол., таке серйозне падіння зумовленезначною кількістю причин, одна з таких-недолік інвестицій.