Підтвердження митної вартості

В сфері державного врегулювання ЗЕД (зовнішньоекономічної діяльності), митна вартість на товармає дуже велике значення. Дана вартість використовується для базових обчислень митних платежів, це ще й вихідна величина, при зовнішній торгівлі для формування ціни.

Одне з найбільш розповсюджених порушень законодавства пов’язаних з митницею – заява учасниками ЗЕД недостовірної інформації про вартість і про товар в цілому. У зв’язку з поширеністю даних порушень, митний орган часто не погоджується відразу із заявленою вартістю товарів, що ввозяться, застосовуючи в такому випадку можливі форми контролю. Спеціальні органи проводять аналіз наданої документації, порівнюючи зазначені там ціни з вартістю на Світовому ринку для того чи іншого виробу / товару, після чого надають висновок експертів, в ньому міститься підтвердження вартості при постачанні на територію України для митних органів.

Основний метод-визначення митної вартості товару за ціною договору щодо товарів, які імпортуються (вартість операції). Якщо не виходить визначити митну вартість, то застосовується додаткова процедура консультацій між декларантом і митницею, за вибором підстав для визначення такої вартості іншим способом. В процесі консультацій, орган, що представляє митницю і декларант, мають право провести обмін інформацією, якщоне будуть порушені умови конфіденційності при цьому.

Абсолютно всі роботи в цьому напрямку відбуваються з повною відповідністю до вимог Закону України про оцінку професійної оціночної діяльності, майнових прав, майна, національних методик, стандартів, або іншої нормативно-правової документації та актів України і міжнародних оціночних стандартів.
Для того щоб отримати експертний висновок підтвердження вартості виробу / товару для митних органів, необхідно надати такі документи:

  1. Заповнену заявку.
  2. Реєстраційну документацію організації.
  3. Опис товару.
  4. Договір.
  5. інвойс.
  6. Прайс-листи, калькуляції від постачальників, пропозиція на покупку товару.
  7. Транспортні документи на поставку.
  8. Опис виробу.
  9. Експортна декларація (країни відправника, країни).
  10. Довіреність. Вона надсилається після отримання відповідними органами всіх перерахованих вище пунктів.

Від одного до п’яти робочих днів-термін отримання документа.