Навіщо виробникам сертифікація якості за стандартами ISO 9001?

СЕРТИФІКАТ ISO 9001

Сертифікат ISO 9001 -
міжнародний стандарт, який встановлює вимоги до систем управління якістю (СУЯ) для організацій.

ISO 9001 сертифікат-добровільний документ, він не дає різного роду дозволів. Основна його відмінність від ліцензій і всілякої документації в тому, що він підтверджуючого характеру, а не дозвільного.

Користь від ISO 9001

ІСО 9001 підтверджує, що в компанії впроваджена і успішно працює система менеджменту якості, яка дає гарантію, що товари і послуги, що надаються будуть на найвищому рівні, не має значення, чи змінюються внутрішні або зовнішні умови. Тому сертифікат розглянутого виду, гарантує споживачам стабільно високу якість. А значить, виявляється вплив позитивного характеру на формування думки людей про становище фірми на ринку, що, звичайно ж, веде до поліпшення ситуації і збільшення продажів. ISO 9001- гарант для банків, інвестиційних організацій, партнерів по бізнесу, і клієнтів, в тому числі.

Для підвищення ймовірності виграшу на міжнародному тендері, до стандартного пакету документів найкраще додати ще і ІСО сертифікат.

В Європейському Союзі, підприємства, які постачають на їх території товари, діляться на такі групи:

  1. Не надійні (система менеджменту якості ISO 9001: 2000 відсутня).
  2. Відносно надійні.Знаходяться в процесі впровадження (системи менеджменту якості ISO 9001: 2000).
  3. Абсолютно надійні (ISO 9001: 2000 сертифіковані).

Слід розуміти, що під час всіх процедур з сертифікації ISO 9001, організація не просто витрачає фінансові кошти, а вкладає гроші в найближчу перспективу для свого підприємства.

Процедура ISO сертифікації

З самого початку був стандарт ISO 9000, його розробили для того, щоб використовувати як стандарт, за яким фірми сертифікували би постачальників. Але в ході розвитку в дев’яностих роках минулого століття, ISO 9001 досить швидко перетворився в стандарт, який дає можливість підприємствам різних розмірів і напрямків оцінювати методи, дії, структуру роботи зі своєю клієнтурою.

Користь ISO 9001 не тільки в регулюванні і управлінні якістю, але і в його маркетинговій складовій. На практиці можна помітити, що ціни на товари / послуги компаній, що мають сертифікат за стандартами ISO 9001, як правило, вище цін конкурентів до 50%, і це виглядає цілком виправдано. Адже організація, яка вклала гроші і сили в побудову системи менеджменту якості за стандартом ISO 9001, просто зобов’язана в результаті отримати свою нагороду.