Метрологічний висновок

Метрологічним висновком називається документ, що видається на вимірювальну або обчислювальну продукцію (техніку), він видається після відповідної метрологічної експертизи. Цей процес регулюється Законом України «Прометрологічну діяльність та метрологію» від 5.06.2014 р № 1314-VII, два рази в нього вносилися доповнення, останні зміни набули чинності 1 січня 2016 року. Основна сутність закону в тому, що обов’язковій перевірці та атестації підлягає вся вимірювальна техніка, незалежно від виду, якщо в її складі є величина або вимірювальна шкала. До таких виробів відносяться: лічильники, різні датчики, ваги, інше обладнання даного напрямку.

Стаття 11. Структура метрологічної служби

Вже згадана в цій статті служба, складається з Державної метрологічної інстанції і метрологічних служб центральних органів підприємств, організацій та виконавчої влади.

Стаття 12. Державна метрологічна служба.

Така служба координує, організовує і здійснює діяльність, яка спрямована в тій чи іншій мірі на те, щоб вимірювання в Україні були єдині, плюс вона контролює дотримання Закону в цій галузі, усіляких актів нормативно-правового характеру і документації з метрології. Єдність вимірювань передбачає стан вимірювальної справи, під час якої кожен замір виражається в одиницях, визначених на законодавчому рівні. Незважаючи на засоби вимірювання, методи, місце і час проведення, результати зняття показників повинні бути ідентичними.

Отримання документа-метрологічний висновок

Такого роду документація важлива і потрібна не тільки для підприємств, які є постачальниками, але також і для органів митного контролю, вони не мають права дозволити потраплянню на територію України продукції, без наданого документа. Процес отримання дозволу на ввезення вимірювальної техніки дуже непростий, якщо займатися цим без участі професіоналів, то він забере чимало часу, кількість якого залежить від нюансів і тонкощів.

Є спеціальна форма подачі заяви і збір всіх документів, щоб з часом отримати дозвіл. Вся документація для подачі надається в електронному вигляді, так швидше і простіше:

  1. Інвойс.
  2. Договір на поставку.
  3. Опис і технічні характеристики.