Маркування СЄ

es-znak

Якщо дослівно перекладати з французької мови, то СЄ перекладається як «Європейська Відповідність». Таке маркування на товарах вказує на відповідність продукції вимогою європейських регламентів (директив), які були встановлені згідно із загальними вимогами до продукції і правилам підтвердження відповідності певних груп товарів. Основна мета таких директив, що мають законну силу в країнах, які перебувають в ЄС- узгодження національних стандартів як засобів усунення бар’єрів технічного плану в торгівлі. Все це для того, щоб створити єдиний європейський ринок.

Особливість СЄ в тому, що дане маркування обов’язкове для всіх товарів, що надходять на ринок Європейського Союзу, звичайно, якщо вони підпадають під відповідні директиви. Така сертифікація на відповідність стандартам є добровільною. Це означає, що підприємство має працювати по впровадженій системі якості, але сертифікувати свою продукцію вона не зобов’язана в кожному випадку. Хоча при закупівлі продукції в ЄС, велика увага приділяється саме наявності маркування СЄ.

Значок СЄ обов’язково повинен бути нанесений на упаковку товару, що відповідає регламентам і надходить на ринок Європейського Союзу. Обов’язкове розглянуте маркування і для країн-членів ЕFTA (Європейської Вільної Торгової Асоціації).

Маркування СЄ наноситься на спеціальну табличку або сам виріб. Якщо конструкція виробу не дозволяє цього зробити, то наноситься на наявну упаковку і на супровідну документацію, в тому випадку, якщо директива передбачає таку документацію. Поруч з маркуванням проставляється ідентифікаційний номер уповноваженого органу, що проводив сертифікацію товару.

Очевидність комерційної вигоди від СЄ маркування незаперечна. Адже вона гарантує безпеку продукції різного роду, плюс задовольняє покупця, а значить, веде до збільшення продажів товарів.

Наявність СЄ знака для кінцевого споживача в країнах Європейського Союзу- гарантія того, що в певному виробі властиві йому властивості відповідають всім правилам, нормам технічного плану, інструкцій і вимогою законодавства.

Іноземним компаніям, що займаються поставками на територію ЄС, варто завжди пам’ятати про те, що на товари, які не мають маркування СЄ, на митниці накладається арешт або продукція повертається назад в країну, з якої прибула.