Малий і середній бізнес України отримав спрощений доступ до європейського ринку

ЄІБ (Європейський Інвестиційний Банк) впроваджує вигідні умови для ведення бізнесу компаній з Молдови, Грузії та України.

Європейський банк зможе підтримати компанії маленьких і середніх розмірів в тих державах, які підписали Угоду про Асоціацію з ЄС.

Європейська фінансова установа допомагає отримати кошти через фахівців, пропонуючи своїм клієнтам вигідні умови кредитування, це дасть можливість місцевим банкам приймати більшу кількість фінансових ризиків, щоб залучити малозабезпечений економічний сегмент через надання консультаційних послуг та обмін інструментами розподілу ризиків.

COSME (Конкурентоспроможність Підприємств Малого і Середнього Бізнесу) спрямована на підтримку бізнесу, її загальний обсяг становить 2,3 мільярда євро. Участь нашої країни передбачає такий розподіл бюджету: 2,5% піде на формування культури ведення бізнесу, 11,5% на поліпшення умов і 21,5% на те, щоб просунути на ринок.

Вигідні для України умови

У пояснювальній записці до документації зазначено, що внесок України в загальний бюджет ЄС для участі наших підприємств у програмі, повинен бути рівний середньорічному бюджету COSME. Але, європейські партнери пішли назустріч, враховуючи економічну ситуацію в країні, Єврокомісія запропонувала Україні унікальні умови участі, знизивши розмір вартості входу в програму до 501 тисячі євро, з можливістю покрити п’ятдесяти відсотків суми за рахунок технічної допомоги від Європейського Союзу.

Основні положення COSME

Верховна Рада, ратифікувавши угоду в лютому 2016, представники бізнесу в Україні можуть мати доступ до 3-х пунктів програми COSME:

  1. Формування бізнес культури.
  2. Модернізація умов роботи різних організацій для збільшення конкуренції.
  3. Поліпшення доступу українських підприємств на європейські ринки.

Україна є восьмою державою, що не входить в ЄС, але яка підписала угоду, до цього в програму також увійшли: Вірменія, Сербія, Албанія, Туреччина, Молдова, Македонія і Чорногорія. Програма підтримує організації з різним родом діяльності, в підтримку також входять: вихід на зовнішні ринки, формування культури ведення бізнесової діяльності, поліпшення умов для здорової конкуренції підприємств, захист прав інтелектуальної власності.