Ліцензія на аптечну діяльність

Ліцензія на аптечну діяльність

Погодьтеся, що приходячи в аптеку, Ви хочете отримати кваліфіковану допомогу у виборі лікарських засобів і хороший сервіс. Саме тому періодично проводиться ліцензія на аптечну діяльність, щоб відсіяти неякісні або незаконно працюючі організації.

Українське законодавство закріпило, що тільки аптечні установи мають право займатися торгівлею медичних препаратів. До мережі аптек відносяться:

– Аптечний кіоск, який продає ліки без спеціального рецепта.

– Аптечний пункт, що знаходиться на території медичного закладу.

Надавати послуги в цій сфері мають право лише ті підприємства, які пройшли всі процедури, і в кінцевому рахунку одержали дозвільний документ або як його ще називають ліцензія на аптеку.

Ліцензійні умови для аптек однакові для будь-якої місцевості і форми власності. Щоб законним чином займатися відпуском аптечної продукції, необхідна матеріально-технічна база і досвідчені співробітники зі спеціальним фармакологічною освітою.

Отримати ліцензію на аптеку можна надавши наступні документи:

– Копію договору оренди приміщення, де буде відбуватися подальша діяльність.

– Документи про наявність самого приміщення на місцевості із зазначенням точної адреси.

– Розташування аптеки тільки на першому поверсі.

– Площа не менше 50 м ^ 2

У той момент, коли інспектором буде проводитися перевірка аптеки, вона вже повинна бути оснащена всіма необхідними меблями, касовими апаратами та іншими потрібними пристроями. Варто відзначити, що окрему оцінку дають і технічному оснащенню аптечних пунктів, про що робиться відмітка в акті перевірки.

Отримати ліцензію на аптеку в селах виходить набагато простіше, це пов’язано з тим, що держава намагається підтримувати малий бізнес і підняти рейтинг сільській місцевості.

Раніше разом з іншими документами був потрібний паспорт аптечного закладу, але після прийняття нового закону, процедура була трохи спрощена, що дало можливість уникнути паперової тяганини.

Все більше помічаються порушення прийому на роботу кадрів, які працюють в аптечних пунктах, так як з кожним днем,фахівців в цій області стає все менше і менше, тому роботодавці беруть некваліфікованих співробітників.

Дотримуючись цих нескладних правил, можна спокійно займатися аптечної діяльністю, при цьому не порушуючи закон.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *