Карантинний сертифікат

karantin

Карантинний сертифікат

Карантинний сертифікат є необхідним документом, відсутність якого може стати причиною багатьох проблем, в тому числі затягування митного контролю. Щоб не потрапити в халепу і не зіткнутися з забороною на перевезення товарів, слід заздалегідь подбати про його отримання.

Карантинний сертифікат в Україні вказує на фіто санітарний стан товарів тваринного і рослинного походження, їх упаковку, маркування, способи і методи перевезення. Особливості даного документа регулюються Постановою Кабінету міністрів України.

Варто відмітити що:
– Такий сертифікат оформляється не на тривалий час, а всього лише на 14 днів
– Він призначений не для кожної одиниці об’єкта окремо, а на всю партію товарів
– Сертифікат складається в трьох примірниках, один з яких видається на руки заявникові.

Щоб детально вивчити всі аспекти даного документа, потрібно розібратися які ж відомості в обов’язковому порядку повинні в ньому бути присутніми:
– Місце відправки і місце отримання вантажу
– Розміри, маса товарів (нетто, брутто)
– Відомості про транспорт, що перевозить даний об’єкт
– Дата, орган, місце, де був виданий фіто карантинний сертифікат
– Інші додаткові умови транспортування.

Законом встановлено, що отримати такий документ можна лише протягом 5-ти днів, але суворі реалії життя кажуть нам зворотне. Це пов’язано з тим, що необхідно пройти безліч процедур, зробити відбір проб продукції і дочекатися результатів експертиз. Ціна буде варіюватися в залежності від обсягу партії і кількості зразків.

Є випадки, коли можна уникнути отримання карантинного сертифіката, але для цього будуть потрібні додаткові витрати. Існують спеціально відведені ділянки, які вільні від шкідливих бактерій, вірусів або штамів. Тому товарам, виробленим в таких умовах даний сертифікат видається без вилучення проб і проведення аналізів. Але якщо виявиться присутність шкідливих речовин, то виданий раніше дозвіл буде анульовано.

Останнім часом багато органів заявляють, що вимога надати такий сертифікат є незаконною, але як би там не було, без його наявності, буде проблематично або навіть неможливо провести товари через кордон. Для того щоб процес проходив швидше, міністерство навіть створило спрощену процедуру отримання карантинного сертифіката.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *