Фіто-санітарний сертифікат

28649

Фіто-санітарний сертифікат

Транспортування цінностей і товарів через кордон завжди пов’язане з певними ризиками, особливо, якщо вони підпадають під дію законодавства про карантин.

Фіто-санітарний сертифікат дає дозвіл на подальше переміщення продукції усередині держави і за його межами, а також вказує на відсутність всіляких речовин, що негативно впливають на організм людини.

Об’єктами даного контролю виступають продукти рослинного походження, інші їх складові, насіння, розсада, контейнери, упаковка, тара і т.д. Їх повний перелік можна знайти в спеціальній Постанові Кабінету Міністрів України №705. Фактично, під це визначення підпадають всі сільськогосподарські продукти, деякі будівельні матеріали і їх комплектуючі.

Фіто-санітарні сертифікати можна отримати тільки після звернення в Держветфітослужбу з відповідною заявою та документом, що підтверджує оплату всіх податків, зборів і мит. Після чого інспектори проводять відбір зразків для експертизи. У разі виявлення якихось невідповідностей, служба може вимагати документацію, яка підтверджує проведення заходів щодо захисту продукції.

Оформлення фіто-санітарного сертифіката може тривати цілий місяць. З одного боку, це, звичайно, забирає у виробників дорогоцінний час, але з іншого – дає можливість якісно перевірити всі зразки і вже до споживачів будуть надходити тільки безпечні продукти.

Ще одним неприємним моментом для виробника можна вважати його короткий термін дії. Адже фітосертифікат має юридичну силу лише 14 днів, після чого процедуру потрібно проходити повторно. Якщо ж цим знехтувати, то можна очікувати накладення штрафних санкцій на власника підприємства.

Отримання даного документа є ключовим і значущим етапом для кожної компанії. Особливо це стосується експортування вітчизняних продуктів за кордон. Так як фіто-санітарний сертифікат (Україна) показує наскільки наша держава піклується про своїх споживачів і може підняти його імідж в очах іноземних покупців.

Це питання потребує детального вивчення, адже громіздка законодавча база і колізії плутають, нерідко стають причиною неправильного оформлення документів. Тому для досягнення максимально позитивного результату, слід звернутися до спеціальних центрів правової допомоги.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *