Експертні висновки УКТ ЗЕД

УКТ ЗЕД (Українська класифікація товарів зовнішньоекономічної діяльності) – класифікація, складена на базі гармонізованої системи кодування, описів товарів, вироблених українськими компаніями. Також, в себе ще включає і кодування КНЕС для Європейського Співтовариства. Будь-який товар, що потрапляє законним шляхом на територію України, або ж транзитомпереміщується по її території, при оформленні на митному контролі, отримує десятизначний цифровий код.

УКТ ЗЕД (УКТ ЗЕД) (Українська Класифікація Товарівзовнішньоекономічної діяльності) була створена на базі зовнішньоекономічної діяльності та товарної номенклатури. Єдина система класифікації згідно з УКТ ВЕД- перша і головна умова при формуванні вартості митних зборів або інших обов’язкових платежів. Ще, вона незамінна в процесі визначення режимів імпортування та експортування різного роду виробів, а також при узгодженні даних по зовнішній торгівлі і питань, які стосуються митних тарифів.

Під час оформлення товарів на митниці, відповідні органи контролюють правильність класифікації за УКТ ЗЕД, порядок якої встановлено наказом Міністерства Фінансів України від 30.05.2012 № 650. Якщо будуть виявлені порушення класифікації при митному контролі, то митний орган може самостійно класифікувати товари. Відповідно до Митного Кодексу України, рішення органів на митниці є обов’язковим.

З метою отримання достовірних відомостей про вироби / товари та їх відповідності УКТ ЗЕД митні органи в праві вимагати від компаній або фізичних осіб, які ведуть зовнішньоекономічну діяльність, техніко-технологічну документацію і зразки товарів для подальшого проведення законної експертизи. Встановлений Мінфіном наказ від 31.05.2012 № 654 регулює порядок відбору зразків товарів і проведення самої експертизи.

Для отримання експертного висновку УКТ ЗЕД будуть потрібні такі документи:

  1. Довіреність.
  2. Опис продукції до найдрібніших подробиць.
  3. Договір.
  4. Заповнена заява.
  5. Реєстраційні документи організації.

Термін отримання даного висновку – від 1-го до 5-ти робочих днів, в залежності від нюансів. Так що звертайтеся до нас, висококваліфіковані фахівці все зроблять, заощадивши при цьому Ваші нерви і безцінний час!