Декларування, довідки про недекларування

Кажучи про декларацію відповідності, слід знати, що це документ, в якому уповноважена виробником особа або сам виробник засвідчує в тому, що вироби які постачаються, повністю відповідають вимогам нормативної документації, яка входить в доказову базу технічного  регламенту.

Декларація про відповідність з усіма нормами для тієї чи іншої групи товарів, реєструється спеціальним органом по сертифікації, який проходить сертифікацію відповідно до коду ДКПП / ТН ЗЕД на продукцію.

Для оформлення даної декларації необхідний такий перелік документації:

  1. Інвойс.
  2. Договір.
  3. Сертифікат відповідності.
  4. Технічний опис.
  5. Протоколи випробувань і сертифікати походження.
  6. Товарно-транспортні документи (залізнична накладна, CMR, авіа накладна, і т.д.).

Декларація відповідності законним чином підтверджує якість товару, вона грає найважливішу роль в підтверджуючій документації з боку виробника або підприємця, імпортера або продавця. З юридичної точки зору, ця декларація схожа з сертифікатом відповідності, оформлюється вона строком до 5-ти років. Декларування відповідності виробів різного виду – дуже важлива і непроста процедура, що вимагає максимальної концентрації. Багато компаній відразу ж оформляють на добровільній основі і сертифікат відповідності і якості їх продукції.

Оформлюється декларація відповідності два робочих дні.

Довідка про недекларування

Ще її називають відмовним листом. Сутність даного документа в тому, що він засвідчує те, що продукція, яка вказана там, не вимагає беззаперечної сертифікації.

Щоб отримати відмовний лист потрібно надати:

– Контракт та специфікацію товару;

– Заяву за встановленою формою;

– Доповідний опис товару;

– Інвойс.

Довідка про недекларування видається тоді, коли код УКТ ВЕД виробів не включений в митні програми і загальний перелік, в якому зазначено про обов’язкове декларування та сертифікації. Документ, який видається в такому випадку, каже на законодавчому рівні про те, що такий товар не потрапляє під дію технічного регламенту про обов’язкову сертифікацію.

Довідка про недекларування включає:

– дані Фірми імпортера.

– Повне Найменування товару.

-Інвойс, За яким продукція підлягає імпортуванню.

– Код УКТ ЗЕД.

-Договір.