Акредитація медичних установ

Акредитація в медицині є, мабуть, основним елементом, який дозволяє установам з охорони здоров’янадавати послуги в цій сфері. Це обов’язково як для державних, так і для приватних лікарень і поліклінік. Згідно з Постановою КМУ від 15 липня 1997 року, для отримання або підтвердження акредитації необхідно подати всі документи в комісію, яка розгляне їх на протязі 2 місяців з дня подачі. До таких документів можна віднести:

 • Заяву, зразок якої можна знайти в вище згаданій постанові.
 • Копії статуту або інших установчих документів.
 • Ліцензію, яка дає право займатися такою діяльністю.
 • Відомості про структуру кадрової системи установи і схема посад.
 • Звіти про проведену роботу.
 • Аналіз діяльності за певний проміжок часу.
 • Завірені копії сертифікатів, які раніше були видані.
  Оцінюються тільки ті стандарти, які є профільними саме для даного підприємства. Наприклад, якщо проводитися акредитація медичних установ стоматологічного профілю, то такі експертизи як медико-генетична або судово-медична, застосовуватися не будуть.
  Всі результати будуть вноситися в спеціальний висновок, що і послужить підставою того, чи буде присвоєна акредитація медичній організації.
  Що ж має на увазі під собою поняття «медична практика» і як відрізнити її від інших схожих понять? Посилаючись на Закон України «Про ліцензування певних видів господарської діяльності» медична практика – це надання послуг лікувально-профілактичного ухилу.
  Крім цього, проводяться спеціальні теоретичні опитування і іспити для лікарів, фельдшерів та іншого медичного персоналу. Мета такої перевірки – це виявити відповідність людини до зайнятої йому посади. Якщо ж результати будуть незадовільними, то медик має всі шанси втратити свою ліцензію. Таким чином, стандарти акредитації медичних організацій в рази жорсткіше і суворіше, ніж для інших видів діяльності, оскільки вони стосуються життя і здоров’я громадян, що є найвищою цінністю в нашій державі.
  Ліцензування та акредитація медичних установ – клопітке і дуже непросте заняття, однак потрібно розуміти, що це робиться тільки на благо кожної людини, яка звернулася по допомогу.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *