Технічні умови

Чому так важливі технічні умови

Тех. умови-нормативний документ всередині підприємства, який регулює регламентні вимоги до продукції, що виготовляється. Такого роду документація, передбачає зазначення процедур, необхідних для дотримання не тільки технічних, але ще і технологічних вимог під час виробничих процесів. Розробка ТУ виконується для серійного виготовлення, які не відповідають тим чи іншим вимогам ДСТУ, або при відсутності необхідного в конкретному випадку стандарту. Техумови для дрібносерійного товару, зазвичай не розробляються.

Двадцять п’ятого квітня 2014 року в силу вступив Закон України, який передбачає зміну актів законодавчого толку в бік скорочення кількості дозвільних документів, завдяки їй скасовується необхідність обов’язкової реєстрації технічних умов. Поняття «реєстрація» змінилося на внесення до Реєстру та перевірку ТУ. Але, абсолютно усі товари повинні виготовлятися, згідно з відповідними документами, і якщо оформлення технічних умов не зайняло довше часу, ніж передбачалося, то значить з технологією все в порядку. Бувають не тільки державні стандарти, а й галузеві, для всієї продукції на ринку України.

Розробка технічних умов на продукцію

ТУ розробляються за рішенням власника, постачальника або виробника, буває, що це відбувається після вимоги споживача або замовника. Технічне завдання на випуск і розробку продукції, є основою для роботи над тим, щоб технічні умови відповідали всім необхідним вимогам. Ще варто розуміти, що розробка може знадобитися при великій кількості змін, або ж коли відбуваються зміни вимог, які ідентифікують той чи інший виріб.

ДСТУ- документи нормативного характеру, що використовуються всіма виробниками в нашій країні. Але загальноприйняті норми, можуть не влаштовувати окремих громадян, отримання технічних умов важливий процес. Адже багато технологій застаріло, і вони вже давно не актуальні, більшість зарубіжних виробництв вже давно застосовують обладнання нового покоління, нові підходи і технології. У разі того, якщо Вас не влаштовують наявні на українському ринку продукти, обладнання та технології, за допомогою яких вони зроблені, Ви можете зважитися створити свій документ нормативного спрямування.