Реєстрація БАД в Україні

Чи є процес реєстрації БАД обов’язковим в Україні?

Біологічно активні добавки можна віднести до найсучасніших компонентів харчового типу, які при грамотному виготовленні не завдають шкоди людському здоров’ю. Однак, сьогодні така продукція в більшості випадків вважається небезпечною, оскільки почастішали контрабандні недоброякісні поставки.

Багато хто вважає, що набагато простіше позбавити себе від необхідності виконання конкретних правил, ніж дотримуватися їх і витрачати час, гроші на виконання. Так склалося, що в правовій системі України відсутнє поняття «Бада» і замість цього використовується термін «дієтичні добавки».

Реєстрація біологічно активних добавок істотно відрізняється від реєстрації лікарських препаратів. До слова, різновид подібної продукції включає в себе напої для схуднення, спеціальні чаї, медикаменти, які очищають організм і тому подібні засоби. Більшість експертів вважають, що цей продукт вважається досить небезпечним для здоров’я, тому потребує особливого контролю.

Однак на законодавчому рівні відсутнє закріплення обов’язкової сертифікації таких товарів. Чому ж так відбувається? Найімовірніше, що в чистому вигляді, дана продукція не включає в себе підозрілих елементів, тому і не піддається ретельному аналізу.

Є й такий варіант, що законодавець простоне вніс такий товар в список об’єктів, які обов’язково повинні бути досліджені.

Ключові поради, пов’язані з правильною реєстрацією БАД

Якщо ви є сумлінним виробником БАДів, то варто вивчити деякі корисні поради та правила. Наприклад, реєструвати БАД в Україні необхідно в спеціальному органі, який консультує в цьому питанні. Туди подається відповідна заява, після чого відбираються зразки для експертизи.

Якщо ви бажаєте зробити свій товар популярним в Європі і Україні, потрібно провести ряд додаткових досліджень і зрозуміти, яка ж реакція людського організму на ці продукти. В Україні БАДи не вважають засобами лікарського типу, а ось в інших країнах вони є препаратами, які виписуються виключно лікарем. Результати якраз і впливають на оцінку товару. Задля чого складається відповідний протокол.

Комусь може здатися, що реєстрація БАДів – це досить легкий процес. Але це точно не так. Якщо ви бажаєте не витрачати зайвих ресурсів, краще звертатися в компанію «Стандарт Сервіс» і замовляти послугу швидкої і професійної реєстрації там.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *