Сертифікат походження СТ-1

header

Сертифікат походження СТ-1

Сертифікат походження в Україні – це документ, який визначає, чи має виробник право на зниження або ж взагалі скасування митного податку на певний товар.

Піднімаючи цю тему, багато хто стикається з питаннями, на які важко знайти відповіді навіть досвідченому фахівцеві. Тому буде доцільно розібрати деякі моменти, які повинні допомогти уникнути безлічі різноманітних помилок.

Більшість підприємців з упевненістю вважають, що якщо сертифікат походження товару ст-1 не було отримано, то вони не мають право на вивезення продукції. Насправді, цей документ скоріше потрібен вашому закордонному партнеру, ніж Вам. Оскільки саме на нього накладається обов’язок оплачувати мито за фактом прибуття вантажу.

Ще одна помилка полягає в тому, що деякі користувачі вважають ідентичними поняття «сертифікат походження ст-1» і просто «сертифікат походження». Різниця полягає в тому, що відмітка ст-1 призначена тільки для країн СНД. Тобто укладаючи договір і зобов’язуючись надати такий документ, Ви ставите себе в незручне становище. Адже якщо країна-експортер не входить в Співдружність Незалежних Держав, то і отримати такий дозвіл не буде можливим.

Зустрічаються випадки, коли такий сертифікат був загублений або ж пошкоджений. У таких форс-мажорних ситуаціях, передбачена видача дубліката, який набирає юридичну силу з моменту видачі оригіналу. Термін дії такого дубліката не може перевищувати одинкалендарний рік. При цьому, ніяких матеріальних витрат законодавством не передбачено.

Для себе потрібно відзначити, що тільки Торгово-промислова палата України має право видавати документи такого характеру. Тому будьте уважні, адже намагаючись заощадити кошти, Ви можете потрапити в тенета шахраїв. Щоб цього не допустити, потрібно запам’ятати обов’язкові реквізити, властиві тільки до сертифіката. По-перше, це бланк суворої звітності, який має право видавати тільки ТПП України. По-друге, це наявність печатки та спеціальних водяних знаків.

СТ-1 сертифікат походження, який видається як для товарів, вироблених на території України, так і для продукції, виготовленої з імпортної сировини. Різниця буде полягати лише в спеціальній позначці про місце виготовлення товару.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *